Hoş geldin Garcia Gomez

Attıkça hem tribünler coşuyor, hem de son demlerinde “O bitti artık” diyenlere afili bir selam çakıyor. Demba Ba’nın uçuk rakamlara transferinin hemen akabinde rakiplerin biri Fernandao, Nani ve Persie atağını yapıp, diğeri de forvet hattını Sneijder ve Podolski ile besleyince bizler pek bir umutsuzlanmadık değil. Hele bir de Biliç’in İngiltere’ye gitmesiyle yetim halimiz iyice ortaya çıkmıştı diyebiliriz.

İşte bu anda her ne kadar bir kısmımız burun kıvırsak da Q7’nin evine dönmesi, sonrasında yaptığı “Evlat yuvaya döndü” açıklaması ile bir nebze yüzümüz güldü. Ve yazımızın baş aktörü Mario Gomez de gelince, arkaya yaslanıp birkaç maç da olsa izleriz dedik değil mi? Hele de İspanyol boğası, Alman panzeri (Bayılıyorum böyle betimlemelere!) Gomez çifter çifter atınca yüzümüz de güldü.

Eh adam en zor liglerden Bundesliga tozu yutup gelmiş, şampiyonluklar görmüş, yılın futbolcusu seçilmiş. Golleri leblebi gibi ben mi atacağım, O mu?

Evet, Mario Gomez Garcia, Beşiktaşımızın golcüsü…

30 yaşındaki golcünün yıldızı Stuttgart ile 2006-2007 sezonunda yaşadığı şampiyonluk ile parladı. O zamanlar henüz 21 yaşındaki Gomez, sezon sonunda “Yılın En İyi Futbolcusu” idi. Altı yıl top koşturduğu Stuttgart’ta 121 maça çıkıp 63 gol alttığında, maç başına 0,5’lik oran ile oldukça başarılı yılları geride bırakıyordu Süper Mario, yeni takımı Bayren Münih’e giderken!

2008-2009 sezonu başında Stutgart’tan Bayern’e tam tamına 35 milyon avroya transfer olduğunda “en pahalı” O’ydu. Bayern’deki 4 sezonunda 2 şampiyonluk yaşayarak, kariyerini perçinledi. Gollerini sıralamaya devam ediyor, Bayern formasıyla 115 maçta tam 75 gole imza atıyordu. Bu maç başına 0,65’lik efsane bir orandı. Gol krallığı, Süper Kupa şampiyonluğu, Almanya Kupası şampiyonlukları da CV’sindeki yerini almıştı.

Fiorentina’ya 2013 yılında transfer olan Gomez, pek de başarılı geçmeyen sezonda 29 maç görev alıp, 7 gol atabildi. Bu 0,25’lik oran kariyeri boyunca yaşadığı en kötü orandı.

Nihayetinde seozn başında kiralık olarak siyah beyaz sevdamıza katıldı Gomez. Birçok soru işaretiyle birlikte geldi ama 10 hafta geride kalırken attığı 8 gol ile yüzleri güldürdü. Böyle giderse sezon sonunda da gol kralı olabilecek bir sayıya ulaşması sürpriz olmasa gerek. Hoş geldin, Gomez, Garcia Gomez, Mario Garcia Gomez!

 
buy synthroid xviiiYorumlar kapatıldı.

YOU MAY LIKE