Mühendis Oktay 60 yaşında!

Neden bu kadar insan bir maça kilitlenir, neden bu kadar kişi tribüne gelir?

80 darbesiyle birlikte meydanlardaki topluluklar tribünlere yönlendirilmeye başlamıştı. Tribündeki adam neden bu kadar asi, bu kadar tutkulu derseniz, işte bunun cevabı nereden geldiğimizde yatar. Meydanlarda hakkını arayan, kardeşini, yoldaşını kollayan, yeri geldiğinde işkence gören, kurşun yiyen, ama yine de kavgasını bırakmayan bir toplumdan geliyoruz. Oktay Akdemir de o gün bu duygularla can verdi belki de. Sevdasının kavgasına düştü Oktay, haince katledildi, tekmelerini yediği benliklerini kaybetmiş insanlara atkısına sarılarak en güzel cevabı verdi.

O güne kadar birçok kişi hayatını kaybetti, ama o gün intikamın yerini mantık aldı. Mühendis Oktay’a yapılan saldırı, birçok kişinin korkusu olmuştu. Bunun bir karşılığı olacak mıydı? Hayır, anlaşmalar yapılıp bu kan davası engellenmiş oldu. Bir dönemi bitiren Mühendis, o dönemle birlikte göçüp gitti.

Mühendis Oktay sevdasının peşindeydi, farkında değildi ama insanlığa birçok şey kazandırdı. O günden sonra herkes farkına varmaya başladı ölümün. Ama Oktay gitti, birkaç holigan onu atkısından ayırdı. Farkına varmak için ölüm mü gerekliydi?

1991’in Aralık ayının 14’ü, soğuk bir kış gününde biz Oktay’ımızı kaybettik. Futbol, düzene bir kurban daha verdi. Kötülük, renklerin içinde değil insanların içindedir.

Bana bunları, sevdanın kavga demek olduğunu öğrettiğin için; “atkın emanetindir” Oktay Akdemir.
Tadapox 20 mg Tadapox buyYorumlar kapatıldı.

YOU MAY LIKE