Bir Beşiktaş Tramvayı Lokomotif Moskof Karşısında

Artık maç izlemek ciddi bir iş. Hakeme, topçulara, hocaya küfretmek yerine taktik-teknik kasıyoruz hepimiz. Dizüstü kucağımızda link kovalayıp, telefon elimizde vatzap’tan sataşıyoruz maça.

Dün akşam Lokomotiv Moskova – Beşiktaş maçında da durum böyleydi. Maç boyunca önce anlık pozisyonları kritik edip sonra totemlerimizi sıralayıp sonra da olası oyuncu değişikliği tercihlerimizin kesinliğine inandık.

Maçın hemen ardından da taktik-teknik dehalarımızı konuşturduk. 3 yaklaşım öne çıktı takımın ahvaline ilişkin.

FOTO: CENGIZ MALGIR

FOTO: CENGIZ MALGIR

1. Genç Gözükaralar Rahatsız

Bu yaklaşımın temel savı, takımın değişen oyun kurallarına yönelik, oyun geliştirmede başarılı olamadığı. Rakip 10 kişi kalmışken, 1 puan iyidir” düşüncesinden hemen vaz geçmesi gereken hoca, defansı düşünmek yerine Atiba-Necip ikilisinden birsini önde top kesmeye göndermeli ve kazanılan toplarla rakip kale ablukaya alınmalıydı. Çünkü bu maçtan gelen 1 puan tabelada çok bir şey değiştirmiyordu. Yenilsek de son 3 maça abanacaktık, şimdi de son 3 maça abanacağız. Tek kale oynat gelirsen senindir, gelmezse son 3 maça bakarız, Hoca!

2. Gole Giderken Defansı Takmayın Ulan!

İkinci yaklaşım, takımın bal yapmayan arı olmasına odaklanmış durumda. Gole giden topçunun, ya da en azından hinterlandındaki destek birliklerinin, zihin dehlizlerine sızmış bir “ya kaptırırsak”  virüsü nedeniyle hücumda yeterince çoğalamamak tan mustarip bir yaklaşım. Set hücumlarda etkisiz kalıyoruz, ani ataklarda da rakip takımı çözmüş durumda. Yapılması gereken şey, Gomez merkezli set hücum varyasyonları geliştirmek, Hoca!

3. Evrimsel Gerçeğin Peşinde

Üçüncü ve son yaklaşım, takımı son 3 yıla göre değerlendirip, yaşasın son 10 dakikada ecel terleri dökmüyoruz’culardan geliyor. Akut koşu, akut toyluk, akut kırılganlık hastalığıyla geçen son 3 yılın ardından, Biliç-Özen ile ilk kürleri uygulanan ve Şenol Hoca’nın yeni yaklaşımıyla sonucunu vermeye başlayan süreci önemseyen bir yaklaşım. Dün akşam alınan bir puan matematikte pek bir şey değiştirmese de kaybedilecek bir maçın, akut sendromların yeniden canlanmasına vesile olmasından evla olduğu doğrudur, Hoca!

En nihayetinde, bak tribünün bağrından gelen yaklaşımlar, sana da harmanlamak düşüyor ey Hoca!
cost of crestor dizziness 29–31Yorumlar kapatıldı.

YOU MAY LIKE