İlk Süper Kupa

2005-2006 Sezonu’nda kupayı Beşiktaş’ın, şampiyonluğu da Galatasaray’ın almasıyla ‘Süper’ adıyla yapılacak ilk kupanın finalistleri belli olur. Maç alışılanın aksine Almanya’da Frankufurt’ta oynanacaktır. Kadroya bakalım:

Runje

İbrahim Toraman

Gökhan Zan

Baki Mercimek

Deli İbrahim

Fahri Tatan

Kleberson

Koray Avcı

Delgado

Gökhan Güleç

Nobre

 

Ayrıca bu maç Runje, Baki ve Delgado’nun Beşiktaş’taki ilk resmi maçı olacaktır. Baki’nin performansını pek kayda değer olmasa da Runje ve Delgado gayet iyi bir maç oynuyorlar. Özellikle Runje’nin çıkardığı bir kaç kritik pozisyon vardı hafızalarda kalan.

Maçın genelinde üstünlük sağlayamadı iki takım da. Oyun üstünlüğü olmasa da Beşiktaş’ın oyuncu üstünlüğü vardı, Galatasaray’ın sevdalısı Nobre sahadaydı, Galatasaray’ı yine boş geçmedi.

Galatasaray’a karşı son galibiyetimiz 2004’te Olimpiyat Stadı’nda alınmışken hem galibiyete hem de Süper Kupa’ya çok yakındır Karakartal. Geriye sadece 30 dakikalık bir bölüm kalmıştır.

Kalan sürede Cihan’ın bir topu direkten döner, yürekler ağza gelir. Ama süre bittiğinde ilk defa düzenlenen Süper Kupa’nın sahibi Beşiktaş olur.Yorumlar kapatıldı.

YOU MAY LIKE