Atkılılar geliyor!

2015 Mayısı’nın 24’ünde, yani başka bir deyişle tam da Galatasaray maçının olduğu gün 2014 yılının idarî ve malî genel kurulu yapıldı! Bu tarihin üzerinde durmamın sebebi, belki hatırlarsınız Fikret Orman, “maç günleri kongre yapılmayacağı”na dair söylemlerde bulunmuştu. Kongre mekânının Akatlar yerine Lütfi Kırdar olmasına ise gerçekten getirebileceğim bir yorum yok.

Ama tüm bunlara rağmen bu seferki idarî ve malî kongre hepsinden farklıydı. Gerek bekletilen üyelikler, gerekse de kongre esnasındaki genç üyelerin konuşması sırasında bazı yönetici ve üyelerin tavrı, günler hatta haftalar öncesinden çok farklı geçeceğinin sinyalini veren bu kongrenin adeta pimi çekilmiş el bombalarıydı! Her şeye rağmen “Beşiktaş’ın sahibi taraftarıdır!” şiarını benimseyen özellikle genç kongre üyeleri korkmadan ve yılmadan söylediler Beşiktaş’ın içinde bulunduğu gerek malî, gerekse de idarî duruma sebebiyet verenler için sözlerini. Hem de gözlerinin içine baka baka! Gezi Parkı direnişine katıldığı için hakkında darbeye teşebbüsten dava açılan Çarşı’ya yönetimin sahip çıkmadığı ama Kartal Yuvası mağazalarında Çarşı ürünleri satıldığından bahsedildi genel kurulda. Kısa bir süre önce sermaye artırımından elde edilen meblağın nereye gittiği de soruldu. Borcun neden bu kadar çok olduğu sorusuna ilgili yöneticiden alınan borçlanırken ‘kur farkı’ olduğu yanıtı kar ederken neden kur farkı olmadığı şeklinde tekrar geri de soruldu, Beşiktaş’ın bu sezon boyunca yenilen ve gasp edilen hakları karşısında neden susulduğu da soruldu. Bütün evrakları tam olmasına rağmen aylardır kongre üyelikleri onaylanmayanların durumu da soruldu.

Yani anlayacağınız artık Beşiktaş’ın kongre farelerine karşı bir şeyler yapan ve onların karşısında kartallar gibi dimdik duran gençleri ve taraftarları var. Üzerlerine takım elbise giyip Beşiktaş üzerinden rant ve menfaat sağlamaya çalışanlara inat atkılaları var Beşiktaş’ın! Ve dillerinde bir söz: “Beşiktaş’ın sahibi taraftarıdır!!”

#KongreÜyesiOlBeşiktaşaSahipÇık #AtkılılarGeliyorYorumlar kapatıldı.

YOU MAY LIKE