Beşiktaş’ın ‘Yalnız Çocukları’ Avrupa yolunda

İkinci sayıda yazmıştım erkek voleybol takımımızı, sezon boyunca verdikleri emekleri. O takım Avrupa yolunda şimdi. Play-off mücadelesinde lig lideri Halkbank’a 2 maçta da 3-1 kaybedip soluğu Avrupa’ya katılma mücadelesi için klasman turunda aldık. İlk ayağı İzmir ikinci ayağı Bursa’da oynanacak turda rakiplerimiz F.B., İstanbul B.B ve M.M. Piyango oldu.

İlk maç, Akatlar’da elimizden kaçırdığımız F.B.’yleydi. Salon dışı ve içerisinde yaşanan olaylardan dolayı maç normal saatinden 2 saat sonra başlayabildi. Play-off’ta G.S.’ye elenmek ve saha dışındaki olaylar F.B.’yi fena hırpalamıştı. Bu da yetmedi bir de filenin Kartalları hırpaladı onları. Ezici bir oyun çıkardı Beşiktaş ve 3-1 kazandı derbiyi. Hafta içinde çıkan “Voleybol şubeleri kapatılacak” haberlerine, sosyal medyadan “Daha yapacak çok işimiz var!” diye cevap vermişti Meftun Hoca. F.B.’yi yenmekle bitmedi iş, yolun sonu Avrupa’ydı.

İkinci gün İ.B.B karşısında 3-0 ile kötü bir yenilgi alsak da, 3. setinde muhteşem bir geri dönüşe şahit olduğumuz Piyango maçını 2-1’den geri gelip 3-2 kazandı Karakartal. Bursa etabına da 5 puan taşımış oldu böylelikle.

Bu durumda bize de çantaları sırtlayıp Bursa’ya gitmek düştü. Meşhur İskender’i yiyip, takımı da tatlı niyetine Avrupa’ya gönderdik mi bizden mutlusu olamazdı. İlk gün 3 puana sahip Piyango’yla kader maçına çıktık, basit hatalar dışında şans tanımadık, 3-1 maçı alıp, puan farkını da 5’e çıkardık. Ardına kadar açıktı Avrupa kapısı, geriye iki maç kalmıştı ve alınacak 1 puan işi bitirecekti. Maç sonrası tribüne gelen takımla kucaklaştık, gözlerindeki ışık, galibiyet sevincinden daha fazlasıydı.

İkinci gün bir ekip daha geldi İstanbul’dan, İ.B.B’yi yenip Avrupa Turu atacaktık salonda. Olmadı, basit hatalarla güçlü ekibe 3-1 mağlup olduk. Boynu bükük ayrılsak da Bursa’dan, takımın F.B.yi bir kez daha yeneceğinden emindik.

Öyle de oldu, son gün oynanan maçta milyonlarca bütçeyle sezona şampiyonluk parolasıyla çıkan F.B.’yi, 3-0, şans vermeden devirdi Karakartal. Üstelik maçı kazandıran sayıyı altyapıdan yetişen ve sezon içerisinde ilk defa servis atmak için sahaya giren 18 yaşındaki Emircan kazandırdı, attığı klas servisle. Bu sonuçla da Balkan Kupası’na katılma hakkı kazandı Beşiktaşımız. Sezon boyunca teknik ekibin verdiği emek boşa çıkmamış oldu. Oyuncusundan, malzemecisine kadar, bütün takıma teşekkür ediyoruz, voleybolda Beşiktaş adını dipten çıkartıp Avrupa’ya taşıdıkları için.

Not: Yıllardır F.B.’nin bütün amatör branş maçlarını yayınlayan FB TV’nin bile yayınlamadığı klasman turunu BJK TV yayınladı. Çoğu zaman yaptıkları işleri eleştirsek de, bir teşekkür de oraya gönderelim.Yorumlar kapatıldı.

YOU MAY LIKE