What is the mülakat lan!

Kendi adıma konuşayım: Kokuşmuş futbol düzeni içerisinde, neresinden tutsan elinde kalacak bu sistemin seyircisi olmak gerçekten can sıkıcı. Bu can sıkıcı durum içimize işlemişken Reza Zarrab’ın Şeref Bey Stadı’ndan loca satın almasını irdelemek daha da can sıkıcı! Fikret Orman’la oturup yemek yemesi, her pisliğin altından bir şekilde bu adamın adının çıkması cabası…

Bu kokuşmuş düzenin şarkı dinleyeni değil de, bizzat şarkı söyleyeni olmak için bundan yaklaşık bir yıl önce, Mayıs 2014’de BJK’ye Kongre Üyeliği’ne bir arkadaşımla birlikte başvurduk. O gün bugündür, kendi adıma yirmiye yakın telefon görüşmesi yaptım kulüple. Oradan oraya aktarıldım, oyalandım. Üyelik onaylarıyla Ahmet Ürkmezgil adında bir yöneticinin ilgilendiğini öğrenmemin üzerinden de aylar geçti. Telefonla asistanını aradığımda kendisi hep yurtdışındaydı, meramımı anlatabilmek için hiç ulaşmayı başaramadım.

Telefonlara çıkan, isimleri bende saklı kadın arkadaşlar durumu idare etmek için her seferinde “Tamam beyefendi, ileteceğiz, siz mülakatta ön sıralara alacağız” minvalinde konuşuyorlardı. What is the mülakat lan? Neyin mülakatı ha! Benim ne kadar Beşiktaşlı olduğumu mu ölçecek bu mülakat? Yoksa Gezi Direnişi sırasında Taksim’e yürüyüp yürümediğimi mi sorgulayacak? Kaç maça gitmişim, kaç lisanslı forma almışım ya da almamışım? Yapmayın zalim efendiler, komik olmayın!

Beşiktaş Kulübü başkanının ve yöneticilerinin kulübün sahibi olmadıklarını hatırlamaları ve buna uygun davranmaları gerekiyor. Basiretli olmaları, Beşiktaşlılık duruşunu korumaları, karşılarına gelen Reza gibilerine de kapıyı göstermeleri gerekiyor! He, zor mu lan?Yorumlar kapatıldı.

YOU MAY LIKE