Erkek basketbolda ‘sabır’ dönemi

henrik

Bu satırlar Beşiktaş İntegral Foreks, Tofaş’a evinde yenildikten hemen sonra yazıldı. Ligde 10 galibiyet ve 10 mağlubiyet alan Beşiktaş erkek basketbol takımını artık zor günler bekliyor. Lige ve Avrupa macerasına iyi başlayan Beşiktaş ne yazık ki ciddi
bir iniş döneminde. Ahmet Kandemir’in istifası sorunları çözmeye yetecek mi belli değil. Yeni Baş Antrenör umut verici bir isim, Henrik Dettman. Dettman’ın Finlandi- ya’yı 2011 ve 2013’te Avrupa dokuzuncusu yapması, daha da önemlisi az sayıda yıldız oyuncunun olduğu kadroyu bir takım yapması bizleri umutlandırıyor. 2002 yılında çalıştırdığı Almanya Milli Takımı’nı dünya üçüncüsü yaptığını da unutmamalı.

Dettman ilk sınavını Karşıyaka deplasmanında, muhtemelen eksik bir kadroyla verecek. Yeni antrenörün, “Sabır çok önemli” diye söze başlaması da bizi nelerin beklediği konusunda ipuçları veriyor. Beşiktaş taraftarı sabreder. Yönetim de zaten basketbolla sadece ciddi bir sorun olduğunda ilgileniyor. En azından bende uyandırdıkları izlenim öyle. Satışta bir basketbol forması bile yok. Sponsor desteğiyle basketbol takımının bütçesinin 6 milyon TL civarına ulaştığı söyleniyor. Sadece Mustafa Pektemek’e verilen yıllık ücret ise 4 milyon TL.

Beşiktaş erkek basketbol takımının mevcut kadrosunun ligde şampiyonluk yaşamak için yeterli olduğunu söylemek zor. Lige göz göre göre pota altında ciddi bir zafiyetle başlandı. Armstrong’un iyi bir oyuncu olduğu doğru ama o pozisyonda elimizde ikinci bir oyuncu yok. Bayromoviç ve Doğan Şenli’nin yeterli olmadığı ortada. Dettman’ın iyi bir takım oyunu oturtarak Beşiktaş savunmasını güçlendirmesi halinde boyalı alandaki açığımızı kapatılabiliriz.Yorumlar kapatıldı.

YOU MAY LIKE