O hep Kara Kartal: İlhan Mansız

ilhan

Beşiktaş tribünü birleşip sahaya bir isim olarak inseydi eğer, o isim kesinlikle İlhan Mansız olurdu. Hiçbir şartta, hiçbir ortamda yalnız bırakmaz Beşiktaş’ı, bulunduğu bütün haksızlıklara da karşı gelir Beşiktaş taraftarı. İşte bu yüzden İlhan Mansız Beşiktaş taraftarının yeşil çimde vücut bulmuş, bedene inmiş halidir.

İlhan, Lig TV’de yayınlanan Quiz programına katıldı. 2001-2004 yıllarıyla ilgili aynı sorular sorulsa bir Beşiktaş taraftarına, İlhan’ın verdiği cevapların aynısını verirlerdi. Gençlerbirliği maçında tek başına savaştı neredeyse, yalnız bırakmadı Beşiktaş’ı ama yine de kurtaramadı maçı. O maçta Beşiktaşlı, İlhan’ın emeklerine üzülmüştür en çok. Chelsea maçında da bir o kadar kızmıştır gereksiz gördüğü kırmızı karta. En sevmediği hakem de tabii ki Beşiktaş tarihini değiştiren Cem Papila. Asla batmayacak geminin önüne büyük güçler tarafından koyulmuş buz dağıydı Cem Papila. Karlı bir günde değiştirmişti Beşiktaş’ın tarihini.

Son oynanan Fenerbahçe – Galatasaray maçı sonrası hep aklımı kurcaladı: Melo, Emre, Lugano, Volkan, Burak, Tuncay bunlardan ve bunları sevenlerden hep nefret ettim, nefret ettik. Sert, hırslı, takımına aşık diye seviliyor bu oyuncular taraftarları tarafından. E biz de İlhan’ı, Pascal’ı, Zago’yu sırf bu yüzden sevmedik mi? Sevdik. Ee, farkı neydi bizimkilerin onlardan?

Bizimkiler hiç şovmen olmadı, taraftara oynamadı, sahada doğru bildiği neyse onu yaptı. İlhan’ın her maç hakeme itirazı vardı, ama bir kere bile O’nun olmadığı bölümdeki pozisyon için itiraz ettiğini görmedim. Hep kendisine yapılan, gözüyle gördüğü haksızlıklara itiraz etti. Diğer saydığım pozisyonda koşar gelir, hakeme itiraz eder. Her şeyden öte duygusaldır bizim çocuklar. Çocukken hep hayalimdi bir de, “Büyüyünce kas yapıcam, sonra İlhan dövmesinden yaptırıcam.” Olmadı.

Son olarak İlhan Mansız’a her şey yakışırdı da, sarı lacivert formayla, Doktorlar dizisi bir türlü yakışmadı. Ama O hep Kara Kartal Kalacak!Yorumlar kapatıldı.

YOU MAY LIKE